Podzimní  bylinky

s Vláďou Vytáskem

I podzimní byliny mají svou moc. 

Na semináři  se zkušeným bylinkářem Vláďou Vytáskem 

... se seznámíte s podzimními bylinkami a jedlým plevelem

... se dozvíte informace o sběru a použití léčivých rostlin 

...  budeme na vycházkách určovat  bylinky z okolní přírody

... se dozvíte o pěstování, způsobech zpracování a přípravy bylin

... budete mít prostor pro  individuální konzultace

... bude výměnná burza bylin, semen a sazenic

Jaroslav Dušek o Vláďovi s nadsázkou pronesl, že je to oživlá bylina a podle účastníků jeho kurzů nebyl daleko od pravdy.

Vláďa Vytásek, Aluna Tarabana, kameny, Pavla Sedláčková

Vláďa Vytásek 

Bylinkami si v roce 1984 vyléčil žaludeční vředy z vojny a od té doby se s nimi kamarádí ( s těmi bylinkami (:-)). 

O bylinkách se jezdil učit k Pavlovi Váňovi a Josefu Zentrichovi, kteří se stali jeho přáteli a darovali mu řadu odkopků vzácných léčivek.

Vláďa o bylinkách přednáší, vede semináře a píše knihy.

Víkendový seminář s Vláďou Vytáskem byl neobyčejný zážitek. Deset různě smýšlejících a různě starých účastnic, které měly různé náhledy na život a různá zaměstnání se během víkendu naladilo na jednu strunu. Vznikla úžasná atmosféra s příjemnou dávkou humoru, kde si každá vnímala a nasávala vědění o bylinách, přírodních zákonech, přírodě jako takové a soužití s ní po svém, ale přitom v souladu s ostatními. Bylo skvělé nehlídat čas, uvolnit se, nechat volně plynout myšlenky, dozvědět se mnoho užitečných a zajímavých informací o bylinách a také o sobě. Láďa Vytásek je velmi zajímavá osobnost, zprvu nepochopitelná a neuchopitelná, posléze nebyčejně chápající, vnímavá a laskavá. Co se týká vědění o bylinách, smekám nad šířkou a hloubkou vědomostí. Poděkování patří i Pavle, je skvělá hostitelka.
Bohuš
Kurz byl pohlazením po duši, tak trochu výlet a nebo vlastně zastavení v hektičnosti všedních dní. A k tomu spousta pro mne nových cenných informací o bylinkách a jejich využití pro zdraví duše i těla. Vláďa Vytásek je pozoruhodný tvor a rozhodně stojí za to se s ním potkat. Stejně tak inspirativní bylo i setkání s bylinkově spřízněnými dušemi - ostatními účastníky a krásná atmosféra Aluny i s její pohostiností.
Olina

Vláďa v médiích

Vytásek, Pavla Sedláčková, Aluna Tarabana, seminář, bylinky

Rozhovor v televizi

Duše K s Jardou Duškem

Bylinkář, který nesbírá bylinky hlavou, ale srdcem a intuicí. Po mnoha letech odloučení od bylinek mne rychle přivedl zpátky po jedné jediné přenášce. Později, díky jeho semináři, jsem si loni nasbírala, nasušila a naložila spoustu bylinek a dokázala jsem celé jaro do jídla vkládat pro mne neuvěřitelné množství zeleného.
Chamael
Setkání s Vláďou je pro mne vždy obrovský zážitek a ve výjimečném prostředí Aluny byl o to větší, neboť místní pohostinnost a přátelská atmosféra mezi lidmi spojenými nadšením pro bylinky a vše dobré mi přinesla potěšení, nové přátele a spoustu informací, které jsme se dozvěděli nejen od Vládi, ale i výměnou zkušeností v celé skupině. Poprvé jsem zažila domácí bio kuchyň, organizace byla bezvadná, nic nechybělo a seminář byl naplněn úžasně pozitivní energií.
Simona
Na bylinkovém semináři na Aluně jsem si uvědomila, kolik zdánlivě neviditelných věcí mě obklopuje, a jak se můj svět obohatí, když konečně pochopím, na co se vlastně dívám. Vláďa nám s neobyčejnou laskavostí a pokorou vyprávěl o rostlinách, které kolem nás rostou, učil nás je poznávat a vykládal nám o jejich účincích na lidské zdraví. Trpělivě odpovídal na naše někdy možná úsměvné dotazy a snažil se nám předat aspoň část ze svých neuvěřitelných znalostí. Z kurzu jsem odjížděla s hlavou plnou nových poznatků a inspirativních nápadů, ze kterých jsem celý rok čerpala, a moc se těším na další setkání, protože jak to vidím, jsem stále teprve na začátku cesty. 
Zdenka
Kurz se mi líbil! Doporučila bych všem, ať se předem podívají na nějaké video s Vláďou, aby se líp naladili na víkend. Nebylo to o učení nazpaměť stovek druhů rostlin, jejich použití atd., ale já si odnesla, že hlavní je náš pocit a naše intuice. Tak bude užitek bylinek nejvíce prospěšný. A hlavně - poslouchat Vláďu, jak mluví o přírodě a matičce Zemi, byl balzám pro duši.
Lucka

Termín

7. - 9. 10. 2022

Časový harmonogram:

pátek: 18 - 21h

sobota: 6 - 8h individuální konzultace (příp. i večer), 9 - 20h další program

neděle: 6 - 8h individuální konzultace, 9 - 14h další program

Součástí našich víkendových programů je i sobotní hodinová pracovní meditace.

Místo

Aluna Tarabana, Klášter 84, Vilémov u Golčova Jeníkova

cena

2960 Kč

Možnost vegetariánského oběda v bio-kvalitě  (120 Kč/oběd)  .

Možnost ubytování v seminární místnosti na postelových matracích ve vlastním spacáku (100Kč/noc).

nebo v penzionu U mnicha (rezervace zde: tel. 722901019).

Obědy a ubytování (u nás) se hradí v hotovosti na místě první den semináře.