Mámy a dcery

Víkendový pobyt pro mámy a dcery 

Vztah mámy a dcery je krásný. Důvěru a pouto je však třeba budovat už od malička.

Tvoříme ho ve chvíli, kdy jsme spolu, kdy je i máma vnitřně přítomná a pozorná.

Teprve pak dokáže ve své dceři vidět její (i svou) jedinečnost a vnímat ji srdcem a jinýma očima.

  • Pojďme v bezpečném prostoru ženského kruhu pozvat dívky mezi nás.
  • Budeme společně tvořit, tančit, vzájemně se hýčkat, bude i procházka s úkoly a podle počasí koupání, večer u ohně.
  • Hravým způsobem si budeme povídat o darech menstruace a ženské cykličnosti (přizpůsobeno věku dívek).
  • Dívky, které už začaly menstruovat, můžeme provést rituálem menarché (po předchozí domluvě).

Proč společný víkend ve skupině?

Čas strávený spolu, žádná práce mámu neodláká.
Společenství podobně naladěných žen vytvoří bezpečné prostředí.
I uzavřená dospívající dívka se otevře nebo alespoň naslouchá ve společnosti, kde je menstruace a ženská témata něco samozřejmého a nemusí mít strach, že bude vyčnívat.
Čas strávený společně je prostě úžasný, ale doma se nám to tak úplně nedaří, protože neumíme od dalších "věcí" úplně vypnout a soustředit se jen pro sebe. Ne my... já vlastně neumím vypnout. V tomto období (dospívání) mi to přijde o to důležitější, neboť i když je lano silné, stává se se křehčím. Na Aluně jsme měli prostor jen pro naše ženské věci a mohly jsme jim dát volný průběh. To bylo osvobozující. Je zvláštní, že se nám někdy podaří "rozvázat" nějaký intimní uzel právě díky sdílení pocitů s druhými. Moc se nám s dcerou líbilo naše "společenství" a budeme s láskou na všechny vzpomínat a doufat, že se naše cesty ještě někdy protknou. Hry, které jsme tam hrály, nás moc bavily a nenásilnou zábavnou cestu jsme objevovaly něco o druhých i o sobě. Viki se tam cítila jako ryba ve vodě se zvířátky a mě příjemně naladila vůně vzduchu, která se "vznášela" už od Golčova Jeníkova. Když jsme přijely na statek, cítily jsme se příjemně, bezpečně a v pohodě, prostě je tam dobrá energie. Odvezly jsme si společně prožitý rituál menarché, sblížení, poznání, otevření a inspiraci. No a taky jsme si připomněly, jak rády tancujeme a vůbec nechápeme, proč to neděláme častěji 🙂 . No a jak to zhodnotila dcera? " Mami já jsem si to užila". Co víc si přát? Moc děkujeme Chamael, ostatním ženám a dívkám, a samozřejmě i pejskům a kočičkám, že jsme díky nim měli tak krásný, pohodový a žensky strávený čas. PS: nevegetariánům doporučuji přibalit nějakou flákotkovou svačinku.
Katka
Bylo velmi obohacující strávit čas ve společnosti úžasných žen a napojit se na společnou vlnu radosti a přijetí. Dcera dokonce už vícekrát opakovala ať hlídám termín Matek II., abychom to neprošvihly 🙂 A přitom před odjezdem na víkend nebyla ani ochotna pomyslet, že se obleče do červených šatů a bude si někde povídat s "cizími lidmi". Moc nás to obě nadchlo a jsme rády, že jsme se spolu za vámi vydaly. Příště prý pojedeme vlastní dopravou, abychom si i samy určily konec pobytu a nemusely se spokojit se sdílením auta.
Romana
Fotka Pavla Chamael, Aluna

Pavla Chamael Sedláčková

Jsem mámou tří skvělých dětí, terapeutkou, pedagožkou, průvodkyní žen na cestě k sobě. Pedagogice a vzdělávání se věnuji více než 25 let. 20 let se věnuji terapeutické práci a posledních 10 let i ženským tématům. 

Při práci s klienty na konzultacích vidím, jak moc jejich problémů má původ v dětství. Každý máme svou "mapu světa" a vzorce převzaté od rodičů. Vše máme ale ve svých rukách, svůj život si tvoříme sami. Stačí jenom chtít a s důvěrou udělat první krok.

Efka

Eva Obi Pospíchalová

Jsem lektorka Dětství venku - pomáhám skrze rodiče a pedagogy vracet děti ven, do našeho přirozeného prostředí. Jsem máma dcery (narozené 2009) a syna (narozeného 2012). Mám praxi jako učitelka na 1. stupni základní školy - v klasické i alternativní škole. Fandím sebeřízenému vzdělávání. Dlouhodobě tvořím kurzy osobního a sociálního rozvoje. Provázím životem děti a ony mě nesmírně obohacují a učí.  

Termíny 

jaro 2025

 

Časový harmonogram:

pátek 18h - neděle 14h

 

Kapacita: 8 dvojic

Místo konání:      Aluna Tarabana, Klášter 84, Vilémov u Golčova Jeníkova

Ubytování:  v seminární místnosti na postelových matracích ve vlastním spacáku (200 Kč/noc)

nebo ve  vlastním stanu (100 Kč)

nebo v penzionu U mnicha (tel. 722901019, není v ceně semináře)

Cena:  6400 Kč (lze zaplatit na dvě splátky)

V ceně (pro obě) : kurz, strava vegetariánská plná penze

Storno podmínky:

  • Odhlášení z pobytu měsíc a více před akcí je bez storno poplatku.
  • Odhlášení týden až měsíc před akcí je záloha vratná pouze, pokud se najde náhradník.
  • Při odhlášení týden před akcí je potřeba uhradit celou částku nebo za sebe najít náhradu.
  • Přihlášením na pobyt souhlasíte se storno podmínkami.