Mámy a dcery

Víkendový pobyt pro maminky a dcery od 9 do 15 let

Vztah mámy a dcery je krásný. Důvěru a pouto je však třeba budovat už od malička.

Tvoříme ho ve chvíli, kdy jsme spolu, kdy je i máma vnitřně přítomná a pozorná.

Teprve pak dokážeme ve své dceři vidět její (i svou) jedinečnost a vnímat ji srdcem a jinýma očima.

  • Pojďme v bezpečném prostoru ženského kruhu pozvat dívky mezi nás.
  • Budeme společně tvořit, tančit, vzájemně se hýčkat.
  • Hravým způsobem si budeme povídat o darech menstruace a ženské cykličnosti
  • Dívky, které už začaly menstruovat, můžeme provést rituálem menarché (po předchozí domluvě).

Proč společný víkend ve skupině?

čas strávený spolu, žádná práce mámu neodláká
společenství podobně naladěných žen vytvoří bezpečné prostředí
i uzavřená dospívající dívka se otevře nebo alespoň naslouchá ve společnosti, kde je menstruace něco samozřejmého a nemusí mít strach, že bude vyčnívat
Čas strávený společně je prostě úžasný, ale doma se nám to tak úplně nedaří, protože neumíme od dalších "věcí" úplně vypnout a soustředit se jen pro sebe. Ne my... já vlastně neumím vypnout. V tomto období (dospívání) mi to přijde o to důležitější, neboť i když je lano silné, stává se se křehčím. Na Aluně jsme měli prostor jen pro naše ženské věci a mohly jsme jim dát volný průběh. To bylo osvobozující. Je zvláštní, že se nám někdy podaří "rozvázat" nějaký intimní uzel právě díky sdílení pocitů s druhými. Moc se nám s dcerou líbilo naše "společenství" a budeme s láskou na všechny vzpomínat a doufat, že se naše cesty ještě někdy protknou. Hry, které jsme tam hrály, nás moc bavily a nenásilnou zábavnou cestu jsme objevovaly něco o druhých i o sobě. Viki se tam cítila jako ryba ve vodě se zvířátky a mě příjemně naladila vůně vzduchu, která se "vznášela" už od Golčova Jeníkova. Když jsme přijely na statek, cítily jsme se příjemně, bezpečně a v pohodě, prostě je tam dobrá energie. Odvezly jsme si společně prožitý rituál menarché, sblížení, poznání, otevření a inspiraci. No a taky jsme si připomněly, jak rády tancujeme a vůbec nechápeme, proč to neděláme častěji 🙂 . No a jak to zhodnotila dcera? " Mami já jsem si to užila". Co víc si přát? Moc děkujeme Chamael, ostatním ženám a dívkám, a samozřejmě i pejskům a kočičkám, že jsme díky nim měli tak krásný, pohodový a žensky strávený čas. PS: nevegetariánům doporučuji přibalit nějakou flákotkovou svačinku.
Katka
Bylo velmi obohacující strávit čas ve společnosti úžasných žen a napojit se na společnou vlnu radosti a přijetí. Dcera dokonce už vícekrát opakovala ať hlídám termín Matek II., abychom to neprošvihly 🙂 A přitom před odjezdem na víkend nebyla ani ochotna pomyslet, že se obleče do červených šatů a bude si někde povídat s "cizími lidmi". Moc nás to obě nadchlo a jsme rády, že jsme se spolu za vámi vydaly. Příště prý pojedeme vlastní dopravou, abychom si i samy určily konec pobytu a nemusely se spokojit se sdílením auta.
Romana

24. - 25. 6. 2023 

 sobota 9:30 - neděle 16:00

Místo konání:      Aluna Tarabana, Klášter 84, Vilémov u Golčova Jeníkova

Ubytování:  v seminární místnosti na postelových matracích ve vlastním spacáku nebo venku ve stanu

(cena 100Kč/osoba/noc - v hotovosti na místě)

nebo v penzionu U mnicha (tel. 722901019, není v ceně semináře)

Cena:  4 444 Kč

V ceně (pro obě) : kurz, vč. stravy (snídaně, oběd, večeře) a materiálu na tvoření .